1994 yılında Ankara merkezli olarak kurulan Pro-Medicom Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, medikal sektörde çeşitli dallarda sarf malzeme satışı ile faaliyet göstererek ismini duyurdu.

1996 yılından itibaren Kadın Doğum ve İnfertilite Kliniklerinde kullanılan OPU ve E.T. tek kullanımlık örtü setlerini Türkiye’de doktorların hizmetine sunan ilk firma oldu. Çeşitli markalarda OPU iğne setleri ve IVF kateterleri ile bu sektörde daha iyi tanınan firmamız, 2001 yılından itibaren dış ticaret firması olarak kurulan PM GROUP çatısı altında, İngiltere menşeli Smiths Medical - Wallace marka Embriyo Transfer Kateterleri ve OPU iğnelerinin Türkiye tek yetkili distribütörü olarak hizmet vermeye başlamıştır.

2004 yılından bu yana da Embriyo Kültür Medyumları piyasasında sürekli gelişen bir yere sahip olan Amerika – Kanada menşeli Life Global markasının Türkiye tek yetkili distribütörlüğüne devam etmekteyiz.

2009 yılında yine Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren firmamız kendi bünyesinde geliştirdiği tam kapsamlı IVF Laboratuarı Kalite Kontrol Sistemleri’nin üretimine başladı.

IVF laboratuarlarında kullanılan tüm cihazların performanslarını kaydeden ve gerekli hallerde uyarıda bulunabilen bu sistem, değişik versiyonları sayesinde tüm marka ve model cihazlara göre adapte edilebilir. Bu sayede laboratuar içinde farklı model ve marka cihazlar için tek merkezli bir sistem kurulabilir, ölçüm ve raporlandırmalar ayrıntılı olarak hazırlanabilir. PM group Türkiye Tüp Bebek camiyasının bir parçası ve önde gelen firmalaradan biridir. Bu aşamaya gelirken, sunduğumuz hizmetleri nicelik ve nitelik olrak hep daha kaliteli, hep daha güvenilir kılmak için durmaksızın kendimizi yenilemek prensibi ile hareket ettik. Ülkemizde organize edilen tüm tüp bebek ile ilgili kongrelere ayırım yapmaksızın olanaklarımız çerçevesinde destek vererek, değerli bilim insanlarına eşit mesafede durarak, sektörden aldığını sektöre vererek katkılarımızı sürdürmeyi kendimize misyon edindik.

Tüp Bebek sektöründeki sadece teknolojik değil sosyal gelişmeleri yakından takip etmek, bu gelişmeleri firmamız bünyesinde içselleştirerek hizmet kültürümüzü daha da ileriye taşımak tüm PM GROUP çalışanlarının ortak hareket noktasıdır. Amacımız sadece sektöre kaliteli ve güvenilir hizmet veren bir firma olmak değil, bütün bunların yanında Türkiye tüp Bebek camiyasını ileriye götürecek her türlü proje sosyal proje, sosyal faaliyet ve benzeri konularda bilinçli ve yapıcı katkılar sağlamak, bu konuda deneyim ve birikimlerimizi ayırım göstermeksizin paylaşmak firma kültürümüzün yapı taşlarındandır.


pm group 444 5 199
PM GROUP-Ankara

Mutlukent Mah. 2002. Sk No. 10/9 06810 Çayyolu
Tel : +90.312.220 07 66 Fax :+90.312.220 01 76

PM GROUP-İstanbul

Kültür Mah. Suna Sk. No: 32 Etiler / İstanbul
Tel : +90.212. 543 66 26 Fax :+90.212.543 67 79